ماینر واتر کولینگ

ماینر واتر کولینگ
معرفی دستگاه ماینر واتر کولینگ

دستگاه های زیادی برای خنک سازی ماینینگ از جمله کولر آبی، کولر گازی، فن، زنت و … در بازار وجود دارد. اما امروزه واتر کولینگ ماینر در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین روش ‌های خنک کردن قطعات سخت افزاری در مزارع ماینر می باشد. دستگاه واتر کولینگ ماینر، همانطور که از اسمش مشخص است. از آب یا مایعات خنک کننده ‌ی دیگر برای کاهش دمای قطعات سیستم استفاده می ‌کنند.

آشنایی با اجزای اصلی دستگاه ماینر واتر کولینگ

دستگاه واتر کولینگ ماینر، دارای چند قطعه می باشد. اجزای اصلی آن شامل موارد زیر است:

 1. محفظه
 2. پمپ، رادیاتورها
 3. فن‌ های خنک کننده
 4. مایع خنک کننده یا مایع سرمایشی
 5. لوله‌های انتقال آب یا سیال خنک کننده
 6. هیت سینک اصلی که به صورت مستقیم روی پردازنده نصب می ‌شود.
نحوه مکانیزم سیستم ماینر واتر کولینگ چگونه است؟

مکانیزم سیستم واتر کولینگ ماینر به این شکل است که فن‌های خنک کننده که در مسیر لوله ‌ها و مخزن آب قرار دارند. آب یا سیال سرمایشی را خنک می‌ کنند. آب و سایل بعد از خنک شدن توسط فن واتر کولینگ ماینر، به سمت هیت سینک جریان پیدا می ‌کنند. و هوای خنک وارد محیط و دستگاه می شود و به این شکل باعث کاهش دمای CPU می ‌شود.

مزیت و معایب استفاده از سیستم ماینر واتر کولینگ چیست؟
 • به کارگیری دستگاه سیستم واتر کولینگ، در دراز مدت، می ‌تواند هزینه‌ های مصرف انرژی را کاهش دهد. و باعث صرفه جویی در هزینه ‌های سرمایشی مزارع ماینر گردد. و طبق گفته های قبل باعث بالا رفتن میزان بازدهی ماینینگ و کسب درآمد بیشتر شود.
 • از دیگر مزیت های استفاده از سیستم ماینر واتر کولینگ این است که آلودگی ها و گرد و غبار محیط را می گیرد. و در نهایت هوای خنک و پاکی را منتقل می کند. که این خودش می تواند جایگزین دستگاه های تهویه هوا هم بشوند. و با خرید آن در هزینه های خرید دستگاه های مجزا برای خنک کردن و تهویه هوا صرفه جویی کرد.
 •  یکی دیگر از دلایل محبوبیت سیستم واتر کولینگ، داشتن طراحی و ظاهری زیبا نسبت به دیگر سیستم های خنک کننده می باشد.
 •  از سویی هزینه ‌ی اولیه‌ ی خرید و راه اندازی این سیستم کمی گران ‌تر از به کارگیری فن ‌های خنک کننده می باشد. ولی به طور کلی این روش یکی از بهترین و منطقی ترین روش های خنک سازی دستگاه های ماینر می باشد که هر فردی که در این حوزه فعالیت دارد همان اول به فکر خریدش می افتد.
  چرا در این دستگاه از خنک کننده آب یا مایع استفاده می شود؟

  سیستم خنک کننده آب یا مایع مثل سیستم ماینر واتر کولینگ، در مقایسه با سیستم های معمول سه ویژگی جالب توجه دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

  • ما با استفاده از خنک کننده های آبی همچون سیستم واتر کولینگ ماینر، دما از جزئی به جز دیگر کاهش داده می شود. و تمامی اجزا در دمای مناسب خود خنک می شوند. این مسئله بسیار در قطعات سخت افزاری اهمیت دارد. چرا که در این سیستم ها ممکن است گرمای یک قطعه بیشتر از قطعه دیگر باشد. که در این صورت یعنی با استفاده از خنک کننده های آبی، هر قطعه به دمای مناسبی می رسند.
  • از دیگر دلایل استفاده از آب و یا هر مایع دیگری در سیستم های خنک کننده سیالی، این است که مایع به اندازه کافی دمای سیستم را پایین می آورد. و آن را خنک می کند و با عمل دیگر فن سیستم مجبور نیست که به مقدار زیاد کار کند و سر و صدا تولید کند. که به تبع باعث کاهش نویز و آرامش متخصصی که با ماینر کار می کند می شود.

همانطور که می‌دانید برای راه اندازی مزارع ماینر و استخراج بیت کوین به تجهیزات و امکانات خاصی نیاز است. افراد متخصص در زمینه‌ی استخراج بیت کوین به این موضوع واقف هستند که یک مزرعه‌ی ماینر به سیستم خنک کننده‌ی بسیار قوی و پیشرفته‌ای نیاز دارد. برای این که موفق شوید از مزرعه‌ی ماینر به صورت مفید استفاده کنید و عملکرد سیستم‌های خود را ارتقاء دهید، باید تجهیزات لازم برای نگهداری از مزرعه‌ی ماینر را فراهم نمایید. در صورتی که شرایط لازم برای نگهداری از سیستم‌های خود را فراهم نکنید، باید بگوییم که ممکن است تجهیزات و سیستم‌های شما صدمه ببینند و از کار بیافتند. با توجه به بالا بودن هزینه‌های خرید سیستم‌های مزارع ماینر و تجهیزات آن، نگهداری و مراقبت مناسب از مزارع ماینر دارای اهمیت بسیاری است. در واقع هدف اصلی از ایجاد مزارع ماینر درآمد زایی و سود مالی است. بنابراین باید نهایت تلاش خود را بکنید تا با استفاده از بهترین و به روزترین تجهیزات از سیستم‌ها و تجهیزات مزارع ماینر مراقبت نمایید. یکی از مهم‌ترین مسائل در مورد مزارع ماینر تامین سرمایش مناسب به منظور جلوگیری از صدمه دیدن سیستم‌ها است. امروزه واتر کولینگ ماینر یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین روش‌ها برای تامین سرمایش در مزارع ماینر به شمار می‌آید. این متن شما را با واتر کولینگ ماینر و مزایای آن آشنا می‌کند.

سیستم ماینر واتر کولینگ چیست؟

امروزه واتر کولینگ ماینر در حال تبدیل شدن به یکی از پرطرفدارترین روش‌های خنک کردن قطعات سخت افزاری در مزارع ماینر است. این خنک کننده‌ها از آب یا مایعات خنک کننده‌ی دیگر برای کاهش دمای قطعات سیستم استفاده می‌کنند. این سیستم سرمایشی دارای سه قطعه‌ی اصلی است. این قطعات عبارت هستند از یک هیت سینک اصلی که به صورت مستقیم روی پردازنده نصب می‌شود، لوله‌های انتقال آب یا سیال خنک کننده و فن‌های خنک کننده.

فن‌های خنک کننده در مسیر لوله‌ها و مخزن آب قرار دارند. این فن‌ها آب یا سیال سرمایشی را خنک می‌کنند. سپس آب خنک به سمت هیت سینک جریان پیدا می‌کند و باعث کاهش دمای CPU می‌شود. می‌توان گفت شیوه‌ی کار این سیستم سرمایشی شبیه رادیاتور خودرو است. هزینه‌ی اولیه‌ی خرید و راه اندازی این سیستم کمی گران‌تر از به کارگیری فن‌های خنک کننده است. اما به کارگیری این روش در طول زمان می‌تواند هزینه‌های مصرف انرژی را کاهش دهد و باعث صرفه جویی در هزینه‌های سرمایشی مزارع ماینر گردد.

 

سیستم واتر کولینگ ماینر چیست؟

استفاده از سیستم ماینر واتر کولینگ  و یا دیگر سیستم های خنک کننده، برای خنک کردن دستگاه های استخراج بیت کوین جز ملزومات فعالیت در این حوزه است. به جرات می توانیم بگوییم که بدون استفاده از واتر کولینگ ماینر و یا دیگر دستگاه های خنک کننده، فعالیت در حوزه استخراج بیت کوین به بن بست می خورد. و خطرات زیادی را با خود به همراه می آورد. اکنون در صورتی که شما هم با دستگاه ماینر روزانه کار می کنید. پس برای آشنایی با بهترین دستگاه خنک کننده یعنی سیستم ماینر واتر کولینگ  و علت ضرورت استفاده از آن در ادامه همراه ما باشید.

علت ضرورت استفاده از سیستم خنک کننده مثل واتر کولینگ ماینر

به عنوان یک متخصص که در زمینه استخراج بیت کوین فعالیت دارید. باید بدانید که نگهداری و مراقبت از سیستم های ماینر، یکی از مهم‌ترین نکات در مورد مزارع استخراج بیت کوین و مراکز اطلاعات داده است. چرا که برای کسب درآمد باید سیستم های ماینر به طور 24 ساعته روشن باشند. که این خودش می تواند مشکل ساز شود. قطعا کار کردن طولانی مدت سیستم‌ های مزرعه‌ ی استخراج بیت کوین باعث افزایش دمای قطعات کامپیوترها، تجهیزات الکترونیکی و ماینر ها می ‌شود. که خطراتی نیز با خود به همراه دارد.

افزایش دما به دلیل کار کردن شبانه روزی قطعا به هر دستگاهی آسیب وارد می کند. و داغ شدن بیش از اندازه ‌ی ماینر ها جدا از این مسئله نیست. به جرات می توان گفت که داغ شدن سیستم های ماینینگ به صورت جدی به آن ها آسیب برساند. و در نهایت باعث از کار افتادن آن ها شود. به همین دلیل به استفاده از سیستم ماینر واتر کولینگ  و یا هر سیستم خنک کننده ی دیگری ضرورت پیدا می کند.

از دیگر دلایل استفاده از سیستم ماینر واتر کولینگ  این است که هزینه تعمیر و خریداری قطعات ماینینگ بالا است. و در صورت خراب شدن بر اثر حرارت بالا، باید هزینه ی زیادی برای خرید قطعه جدید بپردازید. پس توصیه اکید ما به شما این است که از همان ابتدا که قصد راه اندازی سیستم های ماینینگ را داشتید، دستگاه خنک کننده ای همچون سیستم ماینر واتر کولینگ خریداری کنید و در اتاقک خود تعبیه کنید. در ادامه بیشتر در مورد ماینر واتر کولینگ  صحبت کرده ایم. پس با هم ادامه مطلب را می خوانیم. تا بتوانید دستگاه خنک کننده مناسبی را انتخاب و خریداری نمایید.

فواید استفاده از سیستم خنک کننده ماینر چیست؟

همانطور که می دانید علت اصلی استفاده از ماینر واتر کولینگ  خنک سازی و جلوگیری از داغ شدن سیستم ها می باشد. از سویی استفاده از ماینر واتر کولینگ  مزیت های زیادی از جمله، کاهش مصرف انرژی، افزایش راندمان سیستم ماینر، کارکرد بهتر و افزایش درآمد حاصل از استخراج بیت کوین است. پس عقل حکم می کند که برای دریافت سود هر چه بیشتر و جلوگیری از هرگونه خرابی و صدمه، از یک سیستم خنک کننده ماینینگ مثل دستگاه ماینر واتر کولینگ  استفاده شود.

 

یاسر شکیبا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *